TESLA MC600Q

3. srpna 2010 v 21:46 |  GRAMOFONY
Vyráběno 1985-1990

Špičkové stereofonní gramochassis Hi-fi třídy v plastové skříni s odklopným plexisklovým krytem. Rychlosti 33 a 45 otáček, robustní vyvažovaný talíř, přímý náhon talíře direct drive - kolísání otáček 0,08%, krystalem řízený oscilátor zajišťuje stabilitu otáček - netřeba stroboskop a ruční nastavování, elektrodynamicky ovládané raménko přenosky, funkce REPEAT (nekonečné přehrávání jedné strany desky), automatické nasazení na okraj desky pomocí optického čidla, magnetodynamická vložka VM2013, nastavení vyvážení a antiskatingu. Ovládání nízkozdvižnými tlačítky.

Tento některými tesláky neuznávaný gramofon já osobně považuji za špičku. Je to úžasný gramofon a je až k nevíře, že jej Tesla dokázala vyrobit se součástkovou základnou, jakou měla k dispozici (taky je pěně složitý). Užasná je automatická synchronizace otáček (zasynchronizování je indikováno LEDkou), nastavování antiskatingu a přítlaku elektronicky - potenciometry (!), automatické vyhledání okraje desky, v případě, že je přehrávána deska SP si gramofon automaticky přepne otáčky na 45 ot. Přenoska se ovládá tlačítky, lze ji zvednot, posouvat doleva či doprava, vpodstatě během používání gramofonu není třeba vůbec na raménko sáhnout. Hmotnost gramofonu je cca 8kg, což je také výborné.

Hifista: Toto je jediný použitelný gramofon pro opravdové hifi. Má malý hluk pohonu (direct drive) slušné rameno, které má elektronické tlumení (!!!) Jediný gramofon, který unese i MC vložku.

TESLA MC600Q
TESLA MC600Q

TESLA MC600Q

 


Aktuální články

Reklama