TESLA NC440 ELEKTRONIC

2. srpna 2010 v 18:57 |  GRAMOFONY
Vyráběno 1973-1980

Stereofonní gramochassis Hi-Fi třídy v dřevěné skříni s plexisklovým víkem. Rychlost 33, 45 ot., stroboskop s ruční regulací rychlosti, řemínkový náhon, koncové vypínání a zvedáček přenosky. Nastavení vyvážení ramínka, antiskating řešený závažíčkem na vlasci, magnetodynamická vložka, výstup signálu zakončený pětikolíkem.

Některými fandy je tento typ považován za nejlepší chassis produkce Tesla. Tento typ na deformaci talíře (většinou prohnutí do boule, talíř je ze zinkalové slitiny, nelze jej srovnat). Přístroj je plně funkční, osazený přenoskou SHURE.

Hifista: Tento gramofon je neskutečně přeceňován, jak svojí prodejní cenou, tak kvalitou. Co je na gramofonu špatně: Tuhé zavěšení motoru (proč není na řemínku, jako v NC500?) v pozdějších sériích motor s trhavým chodem, hlučné ložisko talíře (na to trpí všchny Tesly) drnčící a různé pazvuky vydávající rameno, které nemá žádné tlumení (rovné rameno pod stejným označením u NC500 je v tomto ohledu lepší) atd. Tento gramofon je pro slušné hifi podprůměrný a za cenu, za kterou se prodává se dá pořídit např. nějaký Dual nebo Thorens apod., které budou o několik tříd lepší. Ze sběratelského hlediska zajímavý exemplář, z hifistického hlediska nepoužitelný stroj.

 


Aktuální články

Reklama