TESLA NC450 ELEKTRONIC

2. srpna 2010 v 20:08 |  GRAMOFONY
Vyráběn 1980-1988

Stereofonní chassis Hi-Fi třídy v dřevěné skříni s plexisklovým víkem s panty. Rychlosti 33 a 45 otáček, řemínkový náhon, koncové vypínání a zvedáček přenosky. Ruční regulace otáček pomocí stroboskopu, vyvážení ramínka, antiskating, ovládání pomocí nízkozdvižných tlačítek. Magnetodynamická vložka, výstup signálu zakončený pětikolíkem.

Tento gramofon bývá mnohými uživateli a znalci označován jako nejlepší Čs. gramofon. Já jej nepovažuji za dobrý přístroj, mám jej osazen magnetodynamickou přenoskou Ortofon OMB5E. Přístroj je plně funkční.

Hifista: Tento gramofon je neskutečně přeceňován, jak svojí prodejní cenou, tak kvalitou. Co je na gramofonu špatně: Tuhé zavěšení motoru (proč není na řemínku, jako v NC500?) motor s trhavým chodem (proč není použit stejný motor, jako v prvních sériích NC440?) hlučné ložisko talíře (na to trpí všchny Tesly) drnčící a různé pazvuky vydávající rameno, které nemá žádné tlumení (rovné rameno pod stejným označením u NC500 je v tomto ohledu lepší) atd. Tento gramofon je pro slušné hifi podprůměrný a za cenu, za kterou se prodává se dá pořídit např. nějaký Dual nebo Thorens apod., které budou o několik tříd lepší. Ze sběratelského hlediska krásný exemplář, z hifistického hlediska nepoužitelný stroj.


 


Aktuální články

Reklama