TESLA NC470

3. srpna 2010 v 21:28 |  GRAMOFONY
Vyráběno 1983-1988

Stereofonní chassis Hi-Fi třídy v plastové skříni s odklopným tmavým plexisklovým víkem. Rychlosti 33 a 45 otáček, řemínkový pohon, koncové vypínání a zvedáček přenosky. Nastavení vyvážení ramínka s olejovým tlumením, antiskating. Magnetodynamická vložka VM2103, výstup zakončený pětikolíkovým konektorem.

Přístroj se prodával i pod značkou NAD s názvem NAD 5120. V tomoto provedení měl jednoduché přenoskové rameno z pertinaxu. Ze začátku výroby byl osazován kontrolní doutnavkou, později byla doutnavka nahrazena LEDkou. Přístroj mám momentálně osazen českou přenoskou VM2103 a je ve skvělé kondici, jak mechanicky, tak opticky. Mám i ono pertinaxové raménko.

Hifista: Tento přístroj, v základním provedení, je poměrně nepoužitelný, hluk a síťový brum je příliš slyšitelný. Zajímavostí gramofonu je, že jako jeden ze dvou typů nabízí odpružené subchassis a tlumení ramene. Jelikož je tento gramofon celkem pohledný, pohrál jsem si s ním. Motor jsem přišrouboval mezi dvě gumové podložky, celé chassis jsem uvnitř vycpal plastelínou, odstranil vedení 220V kolem soklu až ke knoflíku (tím zmizel síťový brum - knoflík nyní ovládá pouze spouštění přenosky, vypínač na 220V je jinde). Po vycpání plastelínou se také velmi snížila citlivost na kročejové hluky. Dalším krokem pak bylo předrátování ramene a vyvedení na dva cinche a kolík GND zapojené tak, jak to má být (tedy oddělené země kanálů a chassis). Gramofon po těchto úpravách hraje opravdu velice použitelně.

 


Aktuální články

Reklama