Září 2010

RADIOTONE LISSABON RCX-190

28. září 2010 v 9:01 KAZETOVÉ MGF
Vyráběno v polovině 80 let.

Přenosný radiomagnetofon střední třídy německé výroby s odnímatelnými reprobedýnkami. Rozsahy přijmače jsou DV, SV a VKV s manuálním laděním, zesilovač s řízením hlasitosti, vyvážení a s pětipásmovým equalizérem,  možnost připojit externí zdroj signálu a externí zesilovač (konektory cinch) nebo dva externí mikrofony (konektory jack). Dvě kazetové mechaniky bez reversu, mechanicky ovládané, s možností zrychleného kopírování. Mechanické počitadlo, LED indikátor úrovně. Odnímatelné dvoupásmové reprobedny.

Magnetofon střední kvality, s externími vstupy a výstupy, slušného zvuku.


RADIOTONE LISSABON RCX-190

RADIOTONE LISSABON RCX-190

RADIOTONE LISSABON RCX-190

RADIOTONE LISSABON RCX-190

RADIOTONE LISSABON RCX-190

CONDOR DS-2988

26. září 2010 v 18:29 KAZETOVÉ MGF
Vyráběno koncem 80 let.

Kazetový magnetofon se dvěmi mechanikami a přijímačem. Rozsahy přijímače SV a VKV s manuálním laděním, zesilovač s oddělenými potenciometry pro řízení levého a pravého kanálu, pětipásmový equalizér, dvě kazetové mechaniky bez reversu - mechanicky ovládané, možnost zrychleného kopírování kazet, dubbing play, dvě plastové odnímatelné dvoupásmové reprobedýnky, přičemž výšková část je piezoměnič. LED indikátor úrovně ve tvaru "dálnice".

Klasický přístroj své doby, jednoduchý, se základními funkcemi, ale rozměrný a vypadající mnohem luxusněji. Výkon 2x2,5W (dle koncového IO), ale díky citlivým reproduktorům dokáže udělat slušný kravál. Zajímavostí je, že přímo tento přístroj jsem zakoupil v roce 1989 na burze za 5500,- což tehdy byly dva platy! Stále je v dobré kondici a stále vypadá velmi zachovale, skoro jako nový.


CONDOR DS-2988
CONDOR DS-2988

INTERNATIONAL DS-298C

26. září 2010 v 18:29 KAZETOVÉ MGF
Vyráběno koncem 80 let.

Kazetový magnetofon se dvěmi mechanikami a přijímačem. Rozsahy přijímače DV, SV a VKV s manuálním laděním, zesilovač s oddělenými potenciometry pro řízení levého a pravého kanálu, ovládání basů a výšek, dvě kazetové mechaniky bez reversu - mechanicky ovládané, možnost zrychleného kopírování kazet, dubbing play, dvě plastové odnímatelné dvoupásmové reprobedýnky, přičemž výšková část je piezoměnič.

Tento přístroj je zjednodušenou verzí radiomagnetofonu CONDOR DS-2988.

Klasický přístroj své doby, jednoduchý, se základními funkcemi, ale rozměrný a vypadající mnohem luxusněji. Výkon 2x2,5W (dle koncového IO), ale díky citlivým reproduktorům dokáže udělat slušný kravál. Oproti výše zmiňovanému CONDORU chybí equalizér, místo něj jsou spřažená táhla pro řízení basů a výšek, a místo LED "dálnice" je jen natištěný obrázek. Jednodušší už to nemohlo být! :-)INTERNATIONAL DS-298C

INTERNATIONAL DS-298C

INTERNATIONAL DS-298C

INTERNATIONAL DS-298C

TESLA MC902

20. září 2010 v 7:46 CD PLAYERY
Vyráběno 1987 - 1988

Přehrávač cd disků československé výroby v licenci firmy Philips. Přehrávač má základní funkce včetně možnosti programování, má šestnáctibitový převodník, optický i analogový výstup. Umožňuje číst i datová CD, kdy se na displeji objeví nápis DATA a datový signál se odebírá z optického výstupu.

Druhý CD přehrávač čs. výroby, první byl MC901, který byl také vyráběn v licenci firmy Philips. Mírně modernizovaný typ, stále ale zůstává pouze čtyřmístný LED displej s nepohodlným odečítáním údajů. Přístroj je plně funkční.

Hifista: Tak tohle by šlo a hodně. Zvukově, díky D/A převodníku hodně dobrý zvuk, nemá problém přehrát některé základní modely světových značek a všechny Technicse :)
TESLA LUNÍK 314B

16. září 2010 v 20:12 LAMPOVÁ RÁDIA
Vyráběno 1962 - 1963

Bakelitový tranzistorový přijímač československé výroby s vlnovými rozsahy DV, SV a KV, napájený pouze z baterií (šest tlustých monočlánků). Ovládání hlasitosti potenciometrem, tónová clona ovládána pouze tlačítkem, tlačítkové přepínání rozsahů, feritová anténa pro rozsahy DV a SV, pro KV zdířky pro venkovní anténu.

Tento přijímač je tranzistorový, ač jej mám zařazený v kategorii elektronkových přijímačů. Zapadá sem vzhledem, rokem výroby i svým elektronkovým ekvivalentem - přijímačem Sputnik. Přijímač Luník je bateriovou variantou přijímače Sputnik 320A, což je vzhledově naprosto identický přijímač, jen je osazen elektronkami a je na síťové napětí.  

TESLA LUNÍK 314B

TESLA LUNÍK 314B

TESLA NC300

14. září 2010 v 18:06 GRAMOFONY
Vyráběno 1985-1988

Stereofonní chassis v plastové skříni s odklopným plexisklovým víkem. Rychlost 33 a 45 otáček, řemínkový náhon, koncové vypínání a zvedáček přenosky. Magnetodynamická vložka, výstup signálu zakončený pětikolíkem. Použité Chassis je HC30.

Gramofon standardní kvality, osazen magnetodynamickou přenoskou VM2102. Vyráběl se s kouřovým i čirým plexikrytem.

NC300

NC300

NC300

NC300

TESLA 1902B

12. září 2010 v 15:46 AUTORÁDIA
Vyráběno 1987-1991

Autorádio československé výroby s rozsahy DV, SV a VKV (obě normy), a s kazetovou mechanikou s autoreversem.  Tuner umožňuje nastavení čtyř předvoleb pro rozsah VKV, stupnice ladění je tvořena dvanácti LED. Přepínat mezi předvolbami a vlnovými rozsahy lze pouze vzestupně či sestupně dvěma tlačítky. Ovládání hlasitosti a vyvážení otočnými potenciometry, tónové korekce lze přepínat tlačítkem. Kazetová mechanika s autoreversem a s možností přetáčení na obě strany. Indikace směru přehrávání LED diodou.

Nejlepší a zároveň poslední autorádio vyráběné v ČSSR s autoreversní mechanikou. Na dnešní dobu ne příliš kvalitní zvuk a nízký výkon zesilovače, ve své době průměrný přístroj. Výhodou je možnost upevnění do normalizovaných otvorů starých vozů "za knoflíky". Rádio je plně funkční, v pěkném stavu, stále ještě originálně zapečetěné výrobcem.TESLA 1902B
TESLA 1902B

SHARP CMS-150CD

12. září 2010 v 15:36 VĚŽE
Stereofonní midi věž japonské výroby. Poloautomatický gramofon (po dohrání desky vrátí přenosku zpět do držáčku) s piezokrystalovou přenoskou bez antiskatingu, digitální PLL tuner s rozsahy DV, SV a VKV s podsvětleným LCD displejem a  s předvolbami, zesilovač s ovládáním hlasitosti, vyvážení, třípásmovým equalizérem a s funkcí X-Bass, přepínače vstupů, dvojitý kazetový magnetofon s mechanicky ovládanými mechanikami bez reversu, bez dolby, s možností zrychleného kopírování a postupného přehrávání, cd přehrávač se základními funkcemi a programováním, s vlastním LCD displejem.  Dvoupásmové reprosoustavy s basreflexem.

Věž střední velikosti s běžnými funkcemi a slušným zvukem. Plně funkční, cd přehrávač čte jen originální CD.  


SHARP CMS-150CD


SHARP CMS-150CD

SHARP CMS-150CD

SHARP CMS-150CD