Říjen 2010

TESLA URAN

31. října 2010 v 17:49 CÍVKOVÉ MGF
Vyráběno 1966 - 1969

Monofonní  tranzistorový cívkový půlstopý magnetofon s napájením z baterií nebo ze síťového adaptéru, který se vkládá do prostoru pro baterie, či případně z jiného zdroje 9 nebo12V. Rychlosti posuvu 4,75 a 9,53 cm/s, průměr cívek 10cm se zavřeným krytem nebo 13cm bez krytu. Ovládání všech funkcí tlačítky, mechanická změna otáček pákou mezi cívkami. Ovládání hlasitosti, tónové clony a hlasitého příposlechu při nahrávání otočnými potenciometry, ručkový indikátor záznamové úrovně, který při přehrávání ukazuje úroveň napájecího napětí. Trikový záznam ovládaný speciálním tlačítkem, vstup pro mikrofon, linkový vstup, výstup pro přídavný reproduktor. Plastová skříň, průhledné plexisklové víko, kovové držadlo pro přenášení, které lze oddělat.


Magnetofon je ve velmi zachovalém pěkném stavu s nepoškozenými kryty, funkční, hrající, jen hůře přetáčí na plnou levou cívku. Včetně síťového zdroje AYN 402, který se vkládá místo monočlánků do prostoru pro baterie (je vidět na psolední fotografii). Pro provoz při přenášení mají unašeče zajišťovací vršky proti vypadnutí cívek. Velmi zajímavý a sympatický přístroj malých rozměrů, ve své době velmi oblíbený!RFT SKR 730

7. října 2010 v 23:35 KAZETOVÉ MGF
Vyrobeno 1985

Stereofonní přenosný radiomagnetofon východoněmecké výroby. Čtyřrozsahový tuner DV, SV, KV a VKV s manuálním laděním a s indikací vyladění, kazetová elektronicky podporovaná mechanika bez reversu s možností příposlechu při převíjení, řízení hlasitosti, vyvážení a tónové clony, přepínač typu pásku, přepínač mono/stereo, přepínač wide - rozšířené stereo, vstup pro externí zdroj signálu, výstup na zesilovač, výstup na sluchátka.

Jednoduchý radiomagnetofon řady 700, které se vyráběly i pod značkami Born (pro NSR), Unitra (pro PLR) a Tesla (pro ČSSR).  Zajímavá je mechanika, ze které si měla Tesla vzít tehdy příklad - jednoduchá, přitom motoricky podporovaná, setrvačník v bronzových ložiscích, jemný a přesný chod.  Ovládání přístroje je poněkud krkolomné, ovládací prvky jsou ze všech stran, z levého boku hlavní vypínač, konektory a přepínač funkcí, z pravého boku přepínač vlnových rozsahů a ladění, zhora přepínače sterea a pásku a knoflíky a zepředu zbytek :-) Zajímavý je indikátor vyladění - na ručičce rádia jsou dvě LED, červená svítí bez signálu, při přesném naladění se přepne na zelenou. Magnetofon má zvuk poplatný době a miniaturním reproduktorům, nefunguje mi rozsah vkv.

RFT SKR 730

RFT SKR 730

RFT SKR 730

RFT SKR 730

ABA model CH-168

5. října 2010 v 17:53 KAZETOVÉ MGF
Vyrobeno - konec 80 let

Přenosný radiomagnetofon velkých rozměrů s odnímatelnými repduktory. Tuner s manuálním laděním má rozsahy DV, SV a VKV, dvě kazetové mechaniky bez reversu s mechanickým ovládáním s možností rychlokopírování a dubbing play, zesilovač s pětipásmovým equalizérem, ovládáním hlasitosti a vyvážení, možnost mixu z externího mikrofonu (něco jako dnešní karaoke), indikátor z LED ve tvaru "dálnice", přepínač typu pásku, přepínač mono-stereo, přepínač externí-interní mikrofon, odnímatelné dvoupásmové reprobedýnky.

Ač to tak nevypadá, přístroj je obrovský a relativně těžký. Jednoduchá konstrukce, základní funkce, bombastický vzhled poplatný své době. Přístroj dokáže velice hlasitě hrát (hlavně díky velice citlivým reproduktorům), má dokonce (což nebývá u těchto přístrojů úplně běžné) samostatné konce pro každý kanál s chladičem. Efektní "dálnice" se zrcátkem nahoře, což vyvolává efekt mnohem většího indikátoru :-)


ABA CH-168

ABA CH-168

ABA CH-168

ABA CH-168

SANYO C4

2. října 2010 v 13:05 KAZETOVÉ MGF
Vyráběno v 80 letech.

Kvalitní radiomagnetofon - věž (přístroj lze rozdělat na jednotlivé komponenty - tapedeck, receiver a reprobedny) japonské výroby. Radiopřijímač s rozsahy DV, SV a VKV s manuálním laděním, zesilovač s odděleným ovládáním levého a pravého kanálu a s pětipásmovým equalizérem, vstupy a výstupy pro tapedeck, vstup pro externí zdroj signálu s přepínáním citlivosti - AUX pro běžné zdroje signálu a PHONO pro magnetodynamickou přenosku, samostatný tapedeck s elektronick podporovanou mechanikou bez reversu, přepínání druhu pásku, dolby B, rec mute, mechanické počitadlo, LED indikátor úrovně. Odnímatelné dvoupásmové reprobedny s bassreflexem. 

Kvalitní radiomagnetofon s výborným zvukem a funkcemi, na svou dobu nadstandardní přístroj, možnost rozložit jej na samostatné komponenty - tapedeck, receiver a dvě reprobedny. Pěkná barva - hnědá metalíza, i na dnešní dobu krásný a dobrý přístroj!


SANYO C4

SANYO C4

SANYO C4


SANYO C4

SANYO C4

HBATEC DISCOLIGHT

2. října 2010 v 13:05 KAZETOVÉ MGF
Vyráběno koncem 80 let.

Kazetový přenosný magnetofon. Rozsahy přijímačeDV, SV, KV a VKV s manuálním laděním, zesilovač s oddělenými potenciometry pro řízení levého a pravého kanálu, pětipásmový equalizér, dvě kazetové mechaniky bez reversu - mechanicky ovládané, možnost zrychleného kopírování kazet, dubbing play, mechanické počitadlo, dvě plastové odnímatelné dvoupásmové reprobedýnky, přičemž výšková část je piezoměnič. V každé reprobedýnce je zabudováno 16 LED, 8 zelených a 8 červených, které blikají střídavě podle hudby.  LED indikátor úrovně ve tvaru "V".

Klasický přístroj své doby, jednoduchý, se základními funkcemi, ale rozměrný a vypadající mnohem luxusněji. Spousta blikátek a knoflíků z něj dělala ve své době atraktivní přístroj. Kvalita zvuku pochopitelně je přímo úměrná použitým reprobedýnkám.

HBATEC DISCOLIGHT


HBATEC DISCOLIGHT
HBATEC DISCOLIGHT