UNITRA RM-8482 (CONDOR)

29. dubna 2012 v 17:21 |  KAZETOVÉ MGF
Vyrobeno: 1988
Kvalitní stereofonní radiomagnetofon polské výroby, s vlnovými rozsahy DV, SV, KV a VKV, napájený ze sítě nebo z baterií. Přístroj je designově navržen jako věž s tunerem, zesilovačem a magnetofonem. Zesilovač umožňuje ovládat hlasitost zdvojeným potenciometrem, basy, výšky a wide - rozšířené stereo. Tlačítky lze zvolit běžné zdroje signálu, rázově snížit hlasitost o 20dB a tlačítkem SPARE sníži výkon (a tím i spotřebu zesilovače) o polovinu. Magnetofon má třímotorovou full logic mechaniku. Záznamovou úroveň lze řídit ručně nebo automaticky. Třímístné počitadlo, dva elektretové mikrofony, teleskopická anténa, sklopné držadlo a výstup na sluchátka s konektorem jack 6,3mm. Plastová skříň.

Mnozí z vás jistě postřehli, že se jedná o u nás málo známou polskou verzi starého známého československého Condora. Přístroj je v antracitové (tmavě hnědá metalíza) barvě s červenými obroučkami reproduktorů. Samozřejmě zvuk je opět perfektní, jako u Condora, mechanika po výměně řemínku také funguje skvěle. Jedná se o první verzi se snímáním otáček kazety kontakty pod pravým unašečem (novější verze měly již snímání optické). Přístroj je v používaném stavu, a nemá originální dva knoflíky (snad časem seženu správné).

Rozdíly proti Condorovi jsem objevil tyto: Zásadní a velký rozdíl je v použitém tuneru. Zatímco český Condor měl obě normy VKV, ale západní normu pouze do 104 MHz, Unitra má pouze západní normu, zato ale až do 108 MHz. Místo přepínače norem VKV má Unitra tlačítko AFC - automatické dolaďování, které funguje perfektně. Dalším rozdílem jsou použité snímací hlavy - u Condora mám japonské hlavy, u Unitry jsou použity polské. 


Aktuální články

Reklama