Příslušenství - MIKROFONY

3. června 2012 v 11:09 |  OSTATNÍ TECHNIKA
Nejen magnetofony, gramofony a další přístroje má sběratel ve své sbírce, ale jistě má i další příslušenství k nim. Tady je pár mikrofonů, které se mi sešly jako příslušenství některých magnetofonů nebo i jen jako výrobky - převážně Tesla. Popisy jsou pro přehlednost umístěny pod jednotlivými obrázky. Časem budu přidávat další typy.
Tesla typ 516450 zvaný "vajíčko". dynamický mikrofon z padesátých let se starým tříkolíkovým konektorem . Vyráběl se v několika barvách.Převodní transformátor z 200 ohmů na 50 kiloohmů k mikrofonu Tesla 516450.Tesla typ AMD105. Dynamický mikrofon z přelomu šedesátých a sedmdesátých let.

Tesla typ AMD101. Dynamický mikrofon z šedesátých let. Dodával se k magnetofonům např. Sonet Duo apod. Vyráběl se v mnoha barvách a modifikacích tvaru.
TESLA typ AMD 215 M. Dynamický mikrofon z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Má přepínač kmitočtové charakteristiky hudba/řeč. Má vestavěn převodní transformátor. Mezi hudebníky byl znám pod přezdívkou "ponorka".


Tesla typ AMD203L. Dynamický mikrofon z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Impedance 200 Ohmů.

Mikrofon TESLA AMD 210. Dynamický mikrofon z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Má přepínač kmitočtové charakteristiky hudba/řeč. Má vestavěn převodní transformátor.

Tesla typ AMD103. Dynamický mikrofon z šedesátých let. Dodával se jako příslušenství magnetofonů Tesla. V oroginální krabičce, stav nového kusu.
Tesla typ AMD108. Dynamický mikrofon z přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Dodával se k magnetofonům Tesla, zejména řady B4.Mikrofon maďarské výroby značky BRG. Originální příslušenství magnetofonu BRK MK-27. Spínačem na mikrofonu lze ovládat dálkově funkci pauzy při nahrávání.
 


Aktuální články

Reklama