TESLA AZS224

30. dubna 2013 v 12:07 |  ZESILOVAČE
Vyráběno na přelomu 80 a 90 let

Stereofonní zesilovač hi-fi kvality s výkonem 2x40W/8 ohmů. Ovládání hlasitosti, basů, výšek a vyvážení. Vstpy pro MM přenosku, tuner, cd/aux a magneotofn s možností přepínání monitor - poslechu nahraného pořadu při nahrávání. Funkce loudnes, přepínání dvou párů reprosoustav, kontrolka stavu Operation. Vstupy na cinche, pro druhý magneotofn i pětikolík, výstup na dva páry reprobeden pérovými svorkami.

Velice zajímavý a vzácný zesilovač, kterých se vyrobilo velmi málo kusů. Přitom je asi tím nejkvalitnějším, co z domácích zesilovačů Tesla vyrobila. Přepínání vstupů i reprobeden mikrospínači, indikace zapnutého vstupu LEDkou. Po zapnutí se zesilovač sám "otestuje" (napětí a proudy konc. stupně) a pokud je vše v pořádku, rozsvítí se kontrokla "operation". Zároveň připojí relé rerpoduktory. To celé trvá po zapnutí zesilovače cca 1,5 vteřiny. Zesilovač má dostatečný výkon a výborný zvuk. Má kvalitní céčkové trafo, je nízkého provedení a designem pasuje k tehdy pod značkou Tesla prodávaným CD přehrávačům. Tento typ zesilovačů trpí občasným špatným kontaktem konektorů pásových vodičů - pomůže konektory jednou za čas prostříknout kontoxem. Úplně poslední kusy výroby už neměly konektory, ale měly kabely zapájené přímo do desky. To je ale jen skvrnka na jinak kvalitním a hlavně raritním zesilovači!

Hifista: Jediný použitelný zesilovač Tesla pro opravdové hifi. Tento zesilovač se velice povedl, (topologií je to v podstatě DPAčko). Zesilovač spolehlivě přehraje základní řadu Onkyí, Sony, JVC, Yamah a všehny Technicse :)


 


Aktuální články

Reklama