UNITRA PW8010

2. srpna 2013 v 18:40 |  ZESILOVAČE
Vyrobeno 1989

Stolní stereofonní zesilovač rozměru MINI s výkonem 2x20W sinus/8ohm. Ovládání hlasitosti, vyvážení, basů a výšek, kontur (loudness), filtr 70Hz, vstupy pro gramofon s magnetodynamickou přenoskou, rádio, magnetofon a univerzální vstup. Vstupy jsou řešeny pětikolíky, vstup/výstup pro magnetofon je možný pětikolíkem nebo čtyřmi konektory cinch. Výstupy na 2 páry reproduktorů s možností přepínání jedno či druhého páru, případně oba páry dohromady. Výstup na sluchátka jackem 6,3mm.

Tento malý zesilovač zaujme v první řadě provedením. Kvalitně zpracovaný hliníkový čelní panel, poctivé hliníkové knoflíky, pevná konstrukce.

V druhé řadě zaujme výbavou u československých zesilovačů nevídanou: Výstupy na dva páry reprobeden měl až AZS224, výstup na sluchátka pomocí jacku a ne dominové pětky jsme se u nás také dočkali až s AZS224. O hliníkovém panelu a hliníkových knoflících jsme si mohli jen nechat zdát. Nutno dodat, že AZS224 byl konečným produktem Tesly a vyrobil se jen v pár stech kusech.

Na vzhled a výbavu samozřejmě zesilovač nehraje. Největším překvapením je zvuk zesilovače. Nečekaně dobrý, spolehlivě deklasuje např. československý AZS223 na šumící krystalku, přímé porovnání zvuku zesilovačů ukáže bídný zvuk AZS223 v celé nahotě. Starší typy českoslovensých AZS ani nezmiňuji. Zesilovač používám pro tišší poslech a jsem s ním velmi spokojen. 


Aktuální články

Reklama