Červen 2014

SHARP WQ-T354

21. června 2014 v 21:19 KAZETOVÉ MGF
Vyráběno: 80 léta

Přenosný radiomagnetofon japonské značky SHARP, vybavený čtyřrozsahovým tunerem (DV, SV, KV, VKV) s ručním laděním, dvojitým kazetovým magnetofonem, zesilovačem s třípásmovým equalizérem, pěti reproduktory, z nihž jeden slouží jako subwoofer a je vypínatelný. Vstup pro externí zdroj signálu, výstup na sluchátka, možnost zrychleného kopírování z kazety na kazetu.

Velmi zajímavý radiomagnetofon, prodávaný i u nás v (tehdy) ČSSR. Zajimavé je umístění kazet za sebou, přičemž první kazetová mechanika disponuje pouze funkcemi play a stop, druhá pak všemi běžnými funkcemi vč. záznamu. Při otevření tlačítkem "eject" nejdříve vyjede shránka s kazetami rovně ven z přístroje a nakonec se vyklopí dopředu. Vestavěný přídavný vypínatelný reproduktor pro reprodukci basů - subwoofer, který má uvnitř přístroje skutečný labyrint s přepážkami a s vyústěním na spodní hraně přední strany. Jak je u Sharpů zvykem, je zde citlivý tuner, účinný třípásmový equalizer a na velikost použitých reproduktorů i vynikající a hlasitý zvuk.
TELEFUNKEN HR780 RDS

21. června 2014 v 21:19 RECEIVERY
Vyráběno: 90 léta

Stolní receiver (tuner + zesilovač) německé výroby napájený ze sítě. Tuner s PLL laděním má rozsahy DV, SV a VKV, disponuje funkcí RDS a možností uložení stanic do 39 předvoleb. Pro DV a SV je na zadní stěně výklopná ferritová anténa. Zesilovač má výkon 2x50W (sinus) do 8 ohmů, řadu vstupů vč. vstupu PHONO pro magnetodynamickou přenosku, výstup na sluchátka a na dva páry reprobeden s možností úplného vypnutí reprobeden pro poslech na sluchátka, regulaci basů, výšek, vyvážení a hlasitosti, funkci Loudness.

Poctivý receiver s velmi slušným zvukem - klasika své doby. Zajímavostí jsou dvě smyčky IN/OUT pro dva magnetofony, což není úplně běžné. Používám momentálně jako rádio se dvěmi reprobednami v práci, nemůžu si stěžovat :-)

UNITRA M8011

21. června 2014 v 21:18 KAZETOVÉ MGF
Vyrobeno: 1985

Stolní kazetový magnetofon polské výroby bez koncových zesilovačů. Mechanicky ovládaná mechanika, vstupy pro dva mikrofony a linkový vstup, výstup na sluchátka, počitadlo, přepínání typu pásku fe/cr, potlačovač šumu s označením CNRS-2, ruční řízení záznamu pomocí dvou ručičkových indikátorů.

Pěkný tapedeck, určený do sestavy např. s tímto zesilovačem. Kovový přední panel, dva nádherně podsvícené indikátory, možný příposlech při převíjení, vstupy a výstupy jak cinch tak pětikolík. Velikostí odpovídá zhruba naší věži řady 710, kterou ovšem kvalitou jak magnetofonu tak zesilovače silně převyšuje...