TESLA NC500

7. března 2015 v 21:45 |  GRAMOFONY
Vyráběno: 1986 - 1990

Stolní stereofonní gramochassis s rychlostmi 33 a 45 ot./min. Raménko vybavené antiskatingem, ručním zvedáčkem a závažím pro vyvážení. Těžký litý talíř. Vyráběl se v černém provedení a v dýze v barvě dřeva. Kouřový kryt.


Jedno z kvalitnějších chassis československé výroby, lepší je už jen MC600Q. Použito je vylepšené rameno P1101 bez zbytečného zahnutí a dalších negativ, motor gramofonu je zavěšen na gumovém řemínku, což slušně eliminuje vibrace a hluk. Těžký litý vyvažovaný talíř. Trošku méně pohodlné přehazování rychlostí - ne, skutečně není třeba sundávat talíř, stačí nadzdvihnout slipmat (gumovou podložku na talíři) a otvorem v talíři přehodit řemínek - je tam na to připraven i takový oranžový plastový kolík. Gramofon mám oszaen vložkou VM2103, dočasně hostil i vložku Ortofon 2M RED.

Hifista: Do základní hifi sestavy je to použitelný gramofon. Hluk ložiska je sice stále čitelný v tichých pasážích, ale už je to použitelný gramofon. Důrazně ovšem doporučuji přepojení na cinche a GND tak, jak to má být.


 


Aktuální články

Reklama