Listopad 2015

O autorovi

16. listopadu 2015 v 19:36 O AUTOROVI
Vítejte na mých stránkách, věnujících se mé sbírce elektroniky.

Elektronikou se zabývám od dětství, a sbírám ji od svých cca patnácti let (dnes je mi dost přes čtyřicet). Jak je ze sbírky vidět, zajímá mne především audio technika - tedy gramofony, kotoučové a kazetové magnetofony, zesilovače a rádia, a to nejen československé výroby. Naopak jsem se nikdy příliš nezajímal o televize a videa. Spoustu přístrojů jsem zakoupil nefunkčních a sám opravil či nechal opravit.

11/2015 došlo k několika změnám na stránkách:
- byly zrušeny diskuse u jednotlivých článků. Diskuse byly hojně zneužívány k inzerci, neustálým žádostem o dodání řemínků, přenosek apod. Nic takového nenabízím a neprodávám. Co se schémat a manuálů týče, nemám nic víc, než lze najít na google. Taky chodila spousta spamu, který jsem musel mazat.
- Jelikož jsem nejen nadšený sběratel, ale i náročný hifista, budou k některým článkům/přístrojům přidány popisky s použitelností daného přístroje v hifi sestavě. To proto, že kolem přístrojů zejména značky Tesla je vytvořena jakási aura kvality a spousty fám o špičkovosti, ale ve skutečnosti je to jinak. (Aby bylo jasno - starou techniku, zejména značky Tesla mám moc rád, takový večerní poslech Sonetu Duo či třeba MGK10 mi udělá velkou radost, ale nedělám si žádné iluze o výjimečnosti či kvalitě).

Přeji všem nadšencům do staré techniky příjemný pobyt na stránkách!